DİŞİL GÜCÜMÜZLE KADIN OLMAK DÖNÜŞÜM KAMPI

Tarih: 26-30 Ekim

Yer: Kaş/Hotel Clup Barbarossa

 

HEr insanda var olan dişive eril enerjiler hem bizi hem kadın erkek ilişkilerimizi etkiliyor.dişi enerji hayattan keyf alıyor, tam bir güven içinde yaşıyor, yumuşaklık ile kabul veriyor, duygularını hissetmeye izin veriyor, bolluk ve bereket içinde yaşıyor ve yaratıcılığın keyfini çıkarıyor.Ancak son yıllarda özellikle kadınların iş dunyasında etkili olması kendilerine, ilişkilerine ve hayata eril yaklaşmalarına neden oluyor.

 

Bu hayatta gerçekleştirmek istediğimiz bolluk ,bereketin, sevginin aşkın, huzurun , mutluluğun kaynağını ararken bilinçaltından gelen negatiif inanç kalıplarından özgürleşmek gerekiyor.

 

 

 

Kadın olmaya dair bilinçaltımızda, bize hizmet etmeyen çok fazla inanç, düşünce kalıbı var.

  • kadın olmak, kadın bedeninde olmak, acı, üzüntü, korku, utanç, suçluluk ve daha pek çok duyguyu barındırıyor.

 

  • Bu kamp; özgün ve eşsiz kadınlığını kabul etmek, onurlandırmak isteyenler içindir. Kendi bedeniyle, dişil enerjisiyle, cinsiyetiyle, özellikle kadın soyuyla yeniden iletişim ve sağlıklı ilişki kurmak isteyen cesur kadınlar katılabilir. ‘’Dişil gücümüzle kadın olmak dönüşüm kampı’’nda her bir katılımcının niyeti doğrultusunda anda ve akışta Hande Akın’ın kalbine gelen sezgiler ile gölge yaralarımızın şifalanmasına niyet edilmiştir.

 

Yaşamı gerçek sevginin ışığında bilgeliği ile devam ettirmek isteyen tüm kadınlara yönelik bu 4 gece 5 günlük kampta; sabahları doğanın tam kalbinde uyanarak güne Yoga ve Dans Terapisi ile başlayacağız. Sadece zihnimizin değil kalbimizin ve ruhumuzun gerçek isteklerine doğru bir içsel keşif yolculuğuna çıkacağız.

Bu yolculukta kadın olarak özünde sonsuz ve sınırsız sevgi, yaratıcılık ve bilgelik barındıran ‘dişil enerjimizi’ uyuduğu yerden uyandırarak, kendi doğamızı yeniden keşfetme olanağı bulacağız. Yapacağımız çalışmalar ile geçmişin yaralarını sararak kendi içimizdeki sevgi dolu, yaratıcı, şefkatli, neşeli ve yaşadığı andan zevk alan kadını ortaya çıkartacağız.

İçindeki sonsuz ve sınırsız gücü ortaya çıkartacak bu keşif yolculuğunda kendi varlığını tam ve bütün olarak hissetmek için paylaşacağımız tüm bilgilerin yanında, hayata geçirmen ve doya doya yaşaman için bedensel, zihinsel, duygusal ve ruhsal dönüşüm çalışmaları, meditasyonlar, beden terapisi, yoga, dans, nefes egzersizleri, paylaşım ve çeşitli farkındalık yükseltecek uygulamalar olacak.

Bu 4 gece 5 gün içerisinde çalışmalardan geriye kalan zamanlarda doğanın kokusunu içimize çekerken, tekne ile Datça’nın muhteşem koylarını gezme fırsatı bulacak ve dönüşüme doğru bir adım atarken aynı zamanda keyifle vakit geçireceğiz.

yoga Terapisi:
Her gün özellikle kadınları ilgilendiren bir konuyu ele alacağız ve paylaşılan bilgileri destekleyen bir yoga terapi dersi yapacağız. Ana temalar: Gençlik ve zindelik, cinsel sağlık ve üreme sağlığı, hazım, bağışıklık sistemi dengesi, alerjiler, stress yönetimi, hormonal denge, uyku sorunları

 

 

 

 

Kampta farkındalık yaratılmak istenen ve üzerine çalışacağımız kavramlardan bazıları;

   • Anne kız ilişkisi
   • Baba kız ilişkisi
   • İçimdeki küçük kızla ilişkim
   • Bedenim, kutsal mabedimle ilişkim
   • Duyguların & hislerin farkındalığı
   • Cinselliğimle ilişkim, bekaret, mastürbasyon… (Cinselliğin, hazzın, orgazmın yaşanmasına engel olan utanç, suçluluk vb. duygular, korkular)
   • Ergenlik dönemimden getirdiklerim
   • Regl olmanın, doğurganlığın onurlandırılması
   • Partnerimle ilişkilerim; aldatılma, terk edilme travmalarının iyileşmesi, helalleşme
   • Kollektif bilinçten gelen taciz ve tecavüzlerin şokunu serbest bırakma
   • Vajina monologları
   • Rahim meditasyonu
   • Dilimizdeki kelimeler amk
   • Geleneksel evlilik, sevgililik ve cinsellik

DERSLERE KİMLER KATILABİLİR?
Dersler her seviyeye açık. İlk kez yoga yada pilates deneyimleyecekler rahatlıkla katılabilir. Bir süredir pilates yada yoga yapıyorsanız, hiç yoga yapmamış ve yogaya başlamak istiyorsanız, kışın hızlı temposundan yorgun düşmüş ve enerji toplamak istiyorsanız, kafa dinlemek ve yaz aylarına enerji dolu bir başlangıç yapmak istiyorsanız bu kamp sizin için çok uygun. Eğer daha önce hiç pilates ya da yoga yapmadıysanız çok daha şanslısınız çünkü koşturmacadan uzaklaşıp gerçekten yogayla ve pilatesle tanışabileceğiniz harika bir başlangıç.

Gelirken mutlaka kendi yoga matınızı getirin. Yanınıza küçük bir şal veya battaniye ve yoga derslerinde giymek üzere rahat kıyafetler almayı unutmayın.

KONAKLAMA

Eğer Kaş’a daha önce geldiyseniz, zaten birşey söylemek gereksiz! Kaş’ı bilmeyenlerin ise gelip kendilerinin görmesi gerek! Hotel Barbarossa, Kaş’ta Bucak denizini kucaklayan konumu ile güzel yurdumuzun doğallığını hala kaybetmemiş ender köşelerinden biri. Güneş, deniz, doğa ve tarihin böylesine iç içe geçtiği az yer vardır. Barbarossa’da harika manzarası ile denize sıfır bir butik otel. Kristal parlaklığındaki denizi, konforlu havuzları ve jakuzisi ile size keyifli bir tatil deneyimi sunuyor. Denize sıfır plajlarının yanısıra 2 adet havuzu bulunuyor. Yemekler, Akdeniz mutfağının en lezzetli örnekleri olmasının yanında doğal ve taptaze sebzelerle hazırlanıyor.

Otel Dalaman Havaalanı’na 92 km, Antalya Havaalanı’na 188 km, şehir merkezine 4 km uzaklıktadır
Otel hakkında detaylı bilgi için :
http://hotelbarbarossa.com/

KATILIM ÜCRETİ

Ücretlere konaklama, sabah ve akşam yemekleri ve tüm pilates ve yoga dersleri dahildir. Yol masrafları katılımcıya aittir.

Kamp Ücreti:  1  Mart’a kadar erken kayıt fırsatı 875TL ‘dir.

1 Mart’tan sonra 1050 tl.dir

*Ön kayıt için 350 TL ön ödeme yapılması gerekmektedir. Kalan ödeme gitmeden 15 gün önce tamamlanır.

 

25 kişilik kontenjan bulunması ve kayıtların çabuk dolması sebebiyle katılımcıların erken kayıt yaptırmaları tavsiye edilir.

Kayıt ve sorular için: asliozeker@hotmail.com
Tel: 05324773255

Tags : kamplar