Siz de cuma akşamı ile pazartesi sabahı arasındaki sürenin göz açıp kapayıncaya kadar geçtiğini düşünenlerden misiniz? Evet bazı güzel şeyler kısa sürer! Ancak en azından haftanın bize armağanı olan hafta sonu tatillerinde bu rutinleri uygulayarak çok daha üretken bir hafta sonu geçirebilir ve elbette etkisi tüm hafta sürecek bir pazartesi motivasyonu elde edebilirsin.

Mutlaka Açık Havada Vakit Geçirin:

Eğer çok ciddi bir yağış, sıcak ya da soğuk hava koşulu yoksa mutlaka ama mutlaka açık havada zaman geçirin. İster deniz kenarında yürüyün, ister doğada piknik / kamp yapın, ister parkta köpeğinizi gezdirin ama mutlaka kalp atışlarınızı hızlandırıp temiz hava solumanızı sağlayan bir açık hava aktivitesini hafta sonu rutininize ekleyin.

 

 

Sevdiğiniz, Size Pozitif Enerji Veren İnsanlarla Görüşün

Yapıcı sohbetler edebildiğimiz, bizlere yeni şeyler öğreten, bazen dertlerimizi dinleyen veya güldüren kıymetli insanlarla vakit geçirmek yeni haftaya başlamadan önce biten pilinizi yeniden doldurmanın en keyifli yollarından biri. Bu yüzden partilemek için veya kahve eşliğinde kısa bir sohbet için, sevdiklerinizi hafta sonu rutininizin bir köşesine mutlaka koyun.

 

 

 

Pazar Akşamlarını “Dijital Detoks” Zamanı İlan Edin

Pazartesi sabahından önceki son düzlük olan pazar gecesini ekstra bir huzur ve ruh dinginliği ile geçirmek için telefon, bilgisayar, tablet ve hatta televizyon da dahil olmak üzere tüm dijital ekranlardan uzak durmayı deneyebilirsiniz. Bu süreçte müzik dinleyebilir, kitap okuyabilir, meditasyon yapabilir ya da size huzur ve keyif veren bir hobiyle uğraşabilirsiniz. Böylece tertemiz bir zihinle pazartesi motivasyonunuzu artırabilirsiniz.

 

Masaj ve Kişisel Bakım Gibi Faaliyetlere Zaman Ayırın

Hafta boyunca yorulan ve yıpranan bedeninize iyi gelecek masaj, maske ve cilt bakımı gibi aktiviteler şahane bir pazartesi motivasyonu yaratabilir. Bunun için güzellik merkezlerine gitmenize gerek yok. Evinizin rahatlığında bir maske yapmak, saç bakımı uygulamak ya da aromatik yağlarla bir vücut bakımı yapmak bile fazlasıyla yeterli.

 

 

Yaşam Alanınızı Temizleyip Düzenleyin

 

Temiz ve düzenli bir evde yaşamanın psikolojiye ve dikkat süresine olan pozitif etkisini artık hepimiz çok iyi biliyoruz. İşte bu yüzden hafta sonu tatilinizin bir-iki saatini evinizi derleyip toplamaya ayırmak, hafta boyunca stres seviyenizi minimumda tutmaya yardımcı olacaktır

 

 

 

Hafta İçi Yiyeceğiniz Yemekleri Planlayın

Hafta içi yorgun argın “Ne pişirsem?” diye düşünmek yerine pazar günü birkaç saatinizi yemek pişirmeye ayırarak buzdolabınızı hafta içi yiyeceğiniz yemeklerle doldurabilirsiniz. Bunu yapmak hafta içi rahat etmenizi sağlarken, aynı zamanda mutfakta zaman geçirmek de zorlu hafta öncesinde stresinizi azaltır.