pilates

Karın egzerszilerim Neden İşe Yaramıyor ?

Eğer spor yapmaya başlamadan önce basit fizik kurallarıyla düşünecek olursak; vücudun sadece bir bölgesini şekillendirmenin ya da inceltmenin mümkün olamayacağını en baştan anlarız. Yıllardır gördüklerimize, duyduklarımıza inanmış olmak içimizdeki saflıktan ve hedeflerimize ulaşma arzumuzu kısa yoldan gerçekleştirmek istememizden geliyor.

University of Connecticut tarafından 2007 yılında yapılan bir araştırmada tek bir bölge üzerinde çalışma yapan katılımcıların tek bir bölgesi değil vücutlarından genel bir kilo kaybı görüldü. Benzer bir şekilde  tek bacak egzersizleri yapan katılımcılar sadece o bacaktaki yağ kitlesini azaltmayı başarmadı.

Egzersizlerle yağ yakmak mümkündür ancak buradaki sorun vücudumuzun yağın nerede olduğu konusunda seçici davranmamasındadır. Beyin bir yerlerde enerjiye ihtiyaç olduğunu hissettiğinde kalp atışı yükselmeye başlar, hormonlar devreye girer ve yağ vücudun her yanına dağılır.  Gerçek anlamda hiçbir şekilde bölgesel yağ yakımı yapabilmenin bir yolu yok. Genlerimiz bizim için yağın hangi bölgede toplanacağına çok uzun zaman önce karar vermişler.

Tek bir bölgede hiçbir işlemi tek başına yapamayacağımızı anladığımıza göre gelelim en iyi ve en ideal yağ yakma formülüne: Düzenli egzersiz + Kardio + Beslenme

Araştırmacılar ve uzmanlar yanlarına bilimin verdikleri sonuçları alarak bu özel formülün yağ yakımı için  en doğru yöntem olduğunu onaylıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir