Sağlıklı Yaşam

Hafta sonu evde yapılacak 6 etkinlik

Kış soğukları gittikçe artıyor. Biz de bu hafta sonunu evde geçirecek okurlarımız için evde yapılabilecek etkinlikleri derledik.

 

1. Yemek pişirerek meditasyon yapın

23452

Belirli şartları yerine getirdiğinizde yemek yapmak zihninizi dinlendireceğiniz bir meditasyona dönüşür. Acele etmeden, telefonunuzdan uzak durarak hem lezzetli hem de besleyici yemekler hazırlayın. Yeni tarifler deneyin.  Ne pişireceğinize karar vermek için sağlıklı tariflerimizi inceleyebilirsiniz.

2. Kendinize zaman ayırın

kurucilt

Evde geçirdiğiniz iki günde cilt ve saç bakımı yapacak bolca zaman bulabilirsiniz. Önceden hazırladığınız ev yapımı, doğal bakım ürünleriniz varsa cildinize ve saçlarınıza maske yapın. Yoksa, ileride de kullanabileceğiniz bakım ürünleri hazırlayın. İlham verici birkaç reçete:

3. Kitap okuyun

reading book by fireplace
Yeni bir kitaba başlayın ya da yarım bıraktığınız, bitiremediğiniz kitabınızı bitirin. Soğuk kış günlerinde sıcacık bir kahve eşliğinde kitap okumak kadar keyifli bir şey yoktur. Son dönemde çıkan kitap önerilerimiz için de buraya bakabilirsiniz.

4. Değeri olan şeyler izleyin.

Movie Night

Televizyon karşısında boş saatler harcamayın. Uzun zamandır izlemeyi düşünüp vakit ayıramadığınız film ve belgeselleri izleyin. Öneriye ihtiyacınız varsa dünyayı değiştirecek 100 belgesel seçkimize ya da 2016’da izlediğimiz en güzel doğa belgesellerine göz atabilirsiniz.n

5. Fazlalıklarınızdan kurtulun

messy-bedroom

Kullanmadığınız eşyaları, giymediğiniz kıyafetleri, işinize yaramayan araç ve gereçleri kutulayın ve ihtiyacı olan insanlara bağışlamak üzere ayırın. Fazlalıklardan kurtulmanın ruhunuzda oluşturacağı pozitif etkiyi siz de fark edeceksiniz. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir